-->

środa, 30 kwietnia 2014

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej Oborniki 27-04-2014

Zawody w Obornikach słyną z dobrego widowiska, dużej liczby kibiców i często występującego błota.
W tym roku oczywiście nie zabrakło żadnego z tych elementów ! Frekwencja zawodników była celująca, pojawiła się czołówka polskiego motocrossu, a także i żużla, ale najbardziej cieszy fakt, że na maszynie startowej stanęło 14 zawodniczek klasy mxK ! Wszystkie gotowe i chętne do walki. Już po treningu  było widać, że dziewczyny lubią brąz, a zwłaszcza kąpiele błotne. Prawie cały tor pokrywała śliska maź, czyli to co lubimy najbardziej ! Po zakończonej czasówce z uśmiechem na ustach i błotem na kaskach zjechały do parku maszyn by przygotować się i swoje motocykle do 1 biegu.
W pierwszym wyścigu warunki były już trochę lepsze, na maszynie stanęły 34 motocykle ( klasa Kobiet była łączona z mx85). Dziewczyny walczyły od samego początku do końca. Prowadzenie po 3 okrążeniu objęła najmłodsza Wiktoria Garbowska #38 na swoim KTM'ie SX85 i na tym miejscu skończyła już zawody, 2 była Dominika 333 Orlik, a zaraz za nią debiutująca w polskich zawodach zawodniczka z Niemiec Eileen Lehmann #76. Podczas 1 wyścigu, jak to na motocrossie bywa, przydarzyło się kilka upadków. Annie Oleńniewicz niestety nie udało się ukończyć 1 wyścigu, Kochana życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia i na tor.
Drugi wyścig odbył się z lekkim opóźnieniem, ale to wcale nie zniechęciło zawodniczek. Ponownie 1 miejsce zajęła najmłodsza i do tej pory niepokonana Wiktoria, druga na mecie po świetnym starcie zameldowała się Kasia Śron #93, trzecie miejsce należało do Karoliny Liszewskiej #194 gościnnie startującej w strefie zachodniej.

Na podium stanęły : 1. Wikoria Garbowska, 2. Kasia Śron i 3. Eileen Lehmann
Klasyfikacja generalna strefy zachodniej po 2 rundach: 1. Wiktoria Garbowska 2. Kasia Śron 3. Dominika Orlik
Niecierpliwie czekamy na 3 rundę która odbędzie się w Rosówku w najbliższą niedzielę, gdzie serdecznie zapraszamy !